Çiftlik Bank Para Kurtarma

Çiftlik Bank Para Kurtarma Şansı Var Mı?

Çiftlik Bank Para Kurtarma Şansı Var Mı?

Eğer hala savcılığa suç duyurusunda bulunmadıysanız Çiftlik Bank İçin Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır? adlı makalemizden anlattığımız şekilde; edinebildiğiniz tüm belgelerle en yakın Adliye’ye giderek Nöbetçi Savcılığa suç duyurunda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Evet Çiftlik Bank Para Kurtarma şansınız var.

Merak etmeyin karşı tarafın haksız bulunması durumunda size dosya masrafı, mahkeme ücreti gibi ücretler yansıtılmaz. Bu durumda da sizi hiçbir mahkeme haksız bulmayacaktır. Veya “Ben suç duyurusunda bulunsam ne olacak ki? Zaten adamı veya parayı bulamıyorlar” diye düşünüyor olabilirsiniz. Elbette para bulunmazsa elimize hiçbir şey geçmeyecektir. Peki ya Mehmet AYDIN bulundu? Paraları da yanında…

Her ne kadar dolandırıcılık suçu haksız şart’la kıyaslanmaması gerekse de en güzel örnek şu olacaktır. Bankadan kredi çekenler için “Dosya masraflarını iade alma” şansı var. Ancak kredi kullanıcısının “dilekçesi” veya herhangi bir başvurusu yoksa devlet bunun peşine sizin için düşüp tek tek para iadesi yaptırmayacaktır. Eğer Çiftlik Bank belgeleri (Kimden ne kadar para alındığı VE İADE EDİLDİĞİ) bulunamazsa; Devlet kime ne kadar para iadesi yapması gerektiğini “Suç duyurusunda bulunan kişilerin beyan ve belgeleri” ile saptayacaktır. Suç duyurusunda bulunmadıysanız sizin süreciniz çok daha fazla uzayacaktır.

Elbette tüm bu durumlar kaçırılan paranın tamamı veya bir kısmının bulunmasına bağlıdır. Para veya Mehmet AYDIN bulunmazsa zaten suç duyurusunda bulunanlarla bulunmayanlar arasında hiçbir fark kalmayacak. Ancak paranın tamamı veya bir kısmı ele geçirildiği durumda eldeki verilere göre devlet Çiftlik Bank para iadesi‘ni yapacaktır. Dolayısıyla eğer hala suç duyurusunda bulunmadıysanız en yakın zamanda savcılığa başvurunuz. Tek kaybınız yarım saatiniz olur ancak iade olması durumunda bir adım öne geçmiş olursunuz.

Duyuru

Mehmet AYDIN’ı Brezilya’da mafya arıyormuş. Paraları alacaklarmış. Aslında bulaşıkçıymış açlıktan nefesi kokuyormuş. Arabesk Rap yapıyormuş. Brezilya’ya kaçtıktan sonra lüks hayat yaşamaya başlamış. “Mehmet AYDIN’ın güzelleri”…

Şimdiye kadar bu tarzda magazinsel, tıklama almak için haber niteliği bile taşımayan habercikler paylaşmadık. Varsın büyük gazeteler o yoldan gitsinler. Bazı kişiler de bize serzenişte bulunsunlar “Neden gelişmelerden bizleri haberdar etmiyorsunuz?” diye. Haber niteliği taşıyan bir gelişme olmadıkça; “Yeni makale yayınladık”, “Ooooo Çiftlik Bank‘ın güzellerine bakın” tarzında insanların beyinleriyle dalga geçen makaleler yayınlamayı düşünmüyoruz. Zaten bir çok kişi “Onun da mı parası varmış Çiftlik Bank‘ta?” diye arkamızdan, bazen de yüzümüze gülüyorlar. Bir de biz boş haberler yaparak değerli zamanınızı almayalım. Bizim için önemli olan çiftlik bank para kurtarma şansı var mı? Çiftlik Bank para iadesi olacak mı? Dolandırılan kişilerin ne yapması gerekiyor?

Biz Kimiz

Biz Kimiz? Neden Bu İşin Peşindeyiz?

Biz Kimiz?

Yalnızca gündemi sıcak tutmaya çalışan birkaç kişiyiz. Biz kimiz? On binlerce dolandırılan kişiden birkaçıyız ve mağduriyetimizin giderilmesi için, devletin daha somut adımlar atması için; sesimizi duyurmaya çalışan kişileriz.

Devlet Çiftlik Bank olayının üzerine tüm silahlarıyla gitti, Mehmet AYDIN kaçınca da işin peşini bıraktılar. Çiftlik Bank Kapandıktan sonra her şey bitti. Şuan seçim her şeyden önemli bir durumda.

Bu yüzden desteklerinizi bekliyoruz. Sesimizi, sesinizi duyuralım.

Beğeni, yorum, takip, paylaşım… Elinizden gelen en ufak dahi olsa yardımı esirgemeyin lütfen.

Çiftlik Bank Şikayet

Çiftlik Bank İçin Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır?

 

Daha önce haberini yayınladığımız üzere Çiftlik Bank kapandı.

Savcılığa Suç Duyurusu şart. Eğer yatırdığınız para verilmezse suç duyurusunda bulunduğunuzla kalırsınız. Ancak para verilir ve siz “nasıl olsa para vermezler” diyerek suç duyurusunda bulunmamışsanız uzun bir süreç sizi bekleyecek demektir.

Çiftlik Bank mağdurlarındansınız ancak savcılığa suç duyurusu nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Haberimizi okumaya devam edin.

Öncelikle kesinlikle ihtarname çekmenize gerek yok şu durumda. Boşu boşuna o kadar noter parası ödemeyin. Her halukarda genel merkez boş olduğu için o ihtarname geri dönecek.

“Şikayet yolu açılması için 14 günlük ihtarname süresi gerekli” diyenleri de dinlemeyin.  Bakan Bey’in açıklamaları, Uruguay Dışişleri Bakanı ile yapılan görüşme; haberlerde çıkan “Mehmet AYDIN Uruguay’a kaçtı” haberlerinden sonra ihtarnameye gerek kalmaksızın Çiftlik Bank Şikayet yolu açılmış oldu. Direk adliyeye giderek şikayette bulunabilirsiniz.

Ayrıca avukat tutup bir ton parayı bir de avukatlara kaptırmayın. Savcılığa Suç duyurusunda bulunmak avukat gerektirecek bir şey değil.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

1 – Kimlik fotokopisi.

Ön ve arka olarak çektirdiğiniz kimlik fotokopinizin üzerine telefon numaranız, adresiniz, mesleğiniz ve imzanız bulunması gerekiyor.

 

2 – 2 Adet Çiftlik Bank Şikayet dilekçesi.

Aşağıda örneğini bulabileceğiniz dilekçeyi kendinize göre düzenlemeyi unutmayın. Hazırladığınız şikayet dilekçenizin 2 nüsha olmasına özen gösteriniz. Zira 2. nüshayı istiyorlar, eğer çıktısını almadıysanız; 5-10 kuruşa çıktısını alabileceğiniz belgeyi fotokopi adı altında 50 kuruş ile 1 lira arasına geçiriyorlar adliyede de çevresindeki fotokopilerde de…

Çiftlik Bank Şikayet Dilekçesi

 

3 – Papara üye işyeri ödeme dekontu

Eğer Çiftlik Bank yatırımınızı papara üzerinden yaptıysanız “papara hesabı”nızda “dekont al”a tıkladığınızda gelecek olan dekont. Bu belge sizin Çiftlik Bank‘a ne kadar yatırım yaptığınızı gösterir yegane belge olarak. Eğer başka ödeme kanalından ödeme yaptıysanız bu ödemenizi kanıtlar bir belge olması gerekiyor. Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

4 – Paparaya ödemeyi hangi bankayla yaptıysanız ödemeyi yaptığınıza dair dekont.

Bu belgenin konulması zorunlu olmasa da papara’nın dekontunu tek başına kabul etmemeleri durumunda yardımcı belge olarak yer alacak. Dolayısıyla mahkeme esnasında “şu belgeleri de edinin” denilmesi ihtimaline karşılık siz bu belgeyi delil olarak zaten sunmuş olacaksınız. Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

Geri Çektiğiniz Miktar Önemli!

5 – Papara ödeme dağıtım dekontu.

Çiftlik Bank‘a yatırım yapıp HİÇ para çekimi yapamadıysanız bu belge gerekli değil. Eğer para çekimi yaptıysanız yatırdığınızın bir kısmını hesaptan çekmiş olduğunuza dair bir belge sunmalısınız. Sunmalısınız ki ettiğiniz zarar hesaplanabilsin. Eğer para çekimi yapmanıza rağmen hiç para çekimi yapmadığınızı beyan ederseniz yalan beyandan ceza almanız da olası.  Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

6 – Çiftlik Bank tarafından dijital ortam üzerinden gönderilmiş fatura.

Eğer Çiftlik Bank Oyunu kapanmadan önce “Faturalarım” sekmesinden ilgili faturalarınızın PDF dosyalarını indirmişseniz şanslısınız. Bu faturaları da delil olarak dilekçenizin en altına eklemelisiniz.

 

7 – Çiftlik Bank‘la yapılan sözleşme.

Eğer Çiftlik Bank sözleşmenizi gönderdiyse dilekçenizin en altındaki “Deliller” bölümüne bir delil daha ekleyebilirsiniz.

Savcılığa Suç Duyurusu

Çiftlik Bank Şikayet Dilekçesi

Tüm bu delillerden belki 1 veya 2 tanesi yeterli olabilir. Ancak mahkeme veya savcılık delillerden birisini yok sayması durumunda sizin yeni deliller sunmanız gerekiyor. Bu da mahkemenin uzaması gibi bir sürü anlama geliyor. Dolayısıyla resmi belge sayılabilecek tüm belgeleri “delil” olarak savcılığa sunmanız yararınıza olacaktır. Delillerden bir veya ikisi geçerli sayılmadığında sizden istenebilecek DİĞER delilleri siz zaten öncesinde sunmuş olacaksınız.

 

Ayrıca savcılığa suç duyurusu için teslim ettiğiniz TÜM belgelerin birer fotokopisini alıp bir kenarda saklamanız yararınıza olacaktır.

 

Çiftlik Bank İçin Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır?

Tüm belge, dilekçe ve delilleri hazır ettiğinizde size en yakın VEYA İSTEDİĞİNİZ bir adliyeye giderek; “Müracaat Savcılığı”na dosyaları sunarak şikayette bulunabilirsiniz. Görevli savcı dosyayı inceleyip sizi içeriye çağıracak. Birkaç soru soracak. Sizin beyan ettiğiniz şeyler zaten. Örneğin “Şu kadar para yatırdınız, şu kadar geri çektiniz, bu kadar zararınız kaldı, yatırımı internet bankacılığı üzerinden mi yaptınız?” gibi… Cevapları verdikten sonra adliyeden çıkıp “Acaba paranın bir kısmını dahi olsa verirler mi?” diye düşünürken kendinizi eve varmış bir şekilde bulacaksınız.

Geçmiş olsun efendim.

Çiftlik Bank

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Genel Müdür Niyazi KARAKOÇ’un söylenene göre 11 Mart 2018 tarihinde Beykoz’da Bayilerle bir toplantı yaptığı ve bayilere şunları söylediği aktarıldı:

Bakanlığın açıklamasından sonra işler kontrolden çıktı. CEO Mehmet AYDIN’a ulaşamıyorum. Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın!

Çiftlik Bank Kapandı

Niyazi Bey’in bahsettiği bakanlık açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bayiler’in whatsapp gruplarında yaptığı açıklamalardan ekran görüntüleri herşeyi açıklıyor.

 

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Çiftlik Bank Kapandı

Öte yandan “2017 yılının kasım ayından beridir sözleşmemin gönderilmesini bekliyorum” demiştim size. Bu aralıkta onlarca kez Çiftlik Bank ile iletişime geçmeme rağmen “Sözleşmeler hazırlanıyor efendim”; “Kargoya verilecek birkaç gün içerisinde” cevaplarından başka hiçbir şey alamadım. Bu saatten sonra sözleşme gelmez, gelip gelmemesinin de çok fazla anlamı yok diye düşünüyorum.

 

Çiftlik Bank Ofisi Boş!

12 Mart 2018 tarihinde Çiftlik Bank Ümraniye Ofisi’ne giderek bilgi almak isteyen vatandaşlar; danışma tarafından Çiftlik Bank’a ait olan katın boşaltıldığı bilgisini aldılar.

Yatırımcılar Çiftlikleri Bastı!

Önce internete düşen ilk video’da görüldüğü kadarıyla ümraniyedeki ofisin boş olduğunu, Facebook sayfasının kapatıldığını ve telefonlara kimsenin çıkmadığını gören vatandaşlar; kamyonlarla Çiftlik Bank İnegöl Tesisleri’ne gelerek alacaklarına karşılık büyükbaş hayvan almak istediklerini söylediler. Görevliler ikna olmuş görünüyordu diyor videoyu çeken vatandaşımız. Hayvanların bir kısmının alınıp alınmadığı bilgisine ulaşamıyoruz.

 

İkinci videoda ise Jandarma’nın Çiftliğe gelerek olaya el koyduğunu, hiçbir hayvanın çiftlik dışına çıkarılmasına müsade etmediğini görüyoruz.

 

 

 

Çiftlik Bank İnegöl Tesislerinde İlk Gece

Aşağıdaki video’da görüldüğü üzere Çiftlik Bank yatırımcıları geceyi tesislerde geçiriyor.

 

Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

3-4 aydır süren Çiftlik Bank soruşturması bitti.

2017’nin kasım ayından beri soruşturmalar ve suç duyuruları ile suçlanan; bir çoğundan aklanan Çiftlik Bank bu sefer Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan veto yedi.

Çiftlik Bank soruşturmasını titizlikle yürüten müfettişler raporları hazırladı ve sonucu Bakan Bülent TÜFENKÇİ açıkladı.

Bakanlık Açıkladı: Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’nin canlı yayında Çiftlik Bank hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

Soruşturma bitti. Çiftlik Bank‘la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a (Mali Suçlar Araştırma Kurulu), diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık. Gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk.

Çiftlik Bank Güvenleri Daha Önce Zedelemişti.

Daha önce Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi isimli haberimizde konuya daha detaylı değinmiştik. Alternatif oyunlara yöneleceğimizi, ilk olarak incelediğimiz oyunun Oysa Organik Çiftlik Oyunu olduğunu da duyurmuştuk. Haberimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çiftlik Bank İhtarnameleri

Bu süreçte aldığımız geri dönüşlerden edindiğimiz bilgilere göre Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir? isimli haberimiz sayesinde birçok kişi para iadesi alabildiler. Mahkeme süresince ödemelerin açılmayacağı öngörülürse; Bakanlık ve SPK gibi kurumlar tarafından yapılan açıklama ve hazırlanan raporlar değerlendirildiğinde para iadesi almaktan başka çaremiz olmadığı görülüyor. Umarız bu dönemde ihtarname çekecek kişi sayısı çoğalacağı için para iadesini de durdurmazlar.

Eğer para iadesini durdururlarsa süreç yatırımcılarca “savcılığa suç duyurusunda bulunma” gibi durumlara gidecektir.

Şimdi Ne Yapmak Gerek?

Bizce daha fazla vakit kaybetmeden en yakın notere gidip; “Çiftlik Bank‘a x miktar para yatırdım. İhtarname göndermek istiyorum” diyerek para iadesi almak için başvurmalısınız. Eğer Çiftlik Bank dolandırıcılık, ponzi, saadet zinciri değilse savcılık ve mahkemeden olumlu sonuç çıkması durumunda; tekrar yatırım yapabileceğiniz bir sistem var olacak demektir. Ancak “Çiftlik Bank‘ın kapatılması” durumu söz konusu olursa ihtar çekmediğiniz paralarınızı geri alamayabilir veya çok uzun zaman sonunda alabilirsiniz.

 

 

Şimdi Çiftlik Bank tarafından atılacak adımları bekliyor olacağız. Kullanıcıları mağdur etmeden paralarını (Vadedilen ve/veya yatırılan) iade etme yolunu tercih ederlerse atılan bu olumlu adımlardan dolayı; savcılık dosyayı mahkemeye taşısa da mahkemenin bu olumlu hareketi karar aşamasında değerlendireceği aşikar.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

Çiftlik Bank Alternatifi Oysa Organik Çiftlik

Bildiğiniz üzere Çiftlik Bank güvenleri zedeledikten sonra alternatif yatırım araçlarına yöneldim. İncelemesini sunacağım ilk oyun Oysa Organik Çiftlik.

Oysa Organik Çiftlik Nedir?

Çiftlik Bank’ın tıpatıp benzeri bir oyun kendileri. Oysa kelimesi kurucularının adından geliyor. (Oytun Safa TENGİZ).  Daha üretime başlanalı 25 gün olmuş 24 Şubat 2018 tarihi itibariyle. Çok yeni bir oluşum yani. En büyük artısı da burada devreye giriyor zaten. Eğer sistem ponzi olsa bile tanınıp edene kadar ilk müşterileri siz olacağınız için çoktan karınızı çıkarmış olacaksınız. Eğer ponziyle alakası olmayan bir oyunsa çok güzel kazançlar vadediyor.

Tarım Şirketi İşletmesi

Öncelikle belirteyim ki kendileriyle iletişime geçip sistem hakkında bilgiler almak istediğimi, hatta bir röportaj yapıp sitemde yayınlayacağımı belirttim. Şu aşamada böyle birşeye ihtiyaçları olmadığını belirttiler. “şirketleşme” ile ilgili soruma “Biz tarımsallaştık. Tarımsal Şirket İşletmesiyiz.” cevabını verdiler.

Denizli Buldan’da güzel bir çiftliklerinin olduğunu resmi facebook hesaplarından görebilirsiniz.

Kar Oranları Nedir?

Şuan için Oysa Çiftlik oyununda 6 adet hayvan çeşidi bulunmaktadır. Denizli Tavuğu, Hint Tavuğu, Ala Kaz, Merinos, Sarı Kız, Holstein. Hayvanlara ve kar oranlarına aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz.

Oysa Çiftlik Hayvanlar

Oysa Organik Çiftlik Hayvanlar

 

Kar oranlarına da aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz.

Oysa Çiftlik Kar Oranı

Oysa Organik Çiftlik Kar Oranı

 

Nasıl Kayıt Olunur?

Oysa Organik Çiftlik Orijinal İnternet Sitesine giriş yaptığınızda “Hemen Katılın” ve “Kayıt Ol” butonları aktif.

Oysa Çiftlik Kayıt

Oysa Organik Çiftlik Kayıt

 

Tıkladığınızda bir kayıt sayfası karşılayacak. Tüm bilgileri doldurduğunuzda ana sayfaya yönlendirileceksiniz.

Oysa Çiftlik Kayıt Ol

Oysa Organik Çiftlik Kayıt Ol

 

Kim Ne Kadar Para Yatırmış?

Oysa Çiftlik oyunun en sevdiğim yönü şeffaflığı. Ana sayfada kim ne kadar para yatırmış, kim ne kadar para çekmiş, sizin günlük kazancınız, cüzdanınızda biriken para miktarınız; gibi bilgiler haricinde biraz aşağıda TÜM KULLANICI AKTİVİTELERİ tek tek yazıyor. Yani kim ne kadar yatırmış ve çekmişse hepsini görebiliyorsunuz. Ben yine de isimleri saklamayı tercih ettim kişisel verilerin korunması açısından.

24 Şubat 2018 tarihi itibariyle 37.125 TL yatırım yapılıp, 1.765 TL ödeme yapıldığını görebiliyoruz. Son 2 günde yatırım yapılan miktar ise 6.850 TL. Kısacası Çiftlik Bank’tan korkup para iadesi alan kişiler yavaş yavaş buraya gelecek gibi görünüyor. Yine de tavsiyem çok büyük miktarlarla giriş yapmayın. Önce çok yeni olan şirketin neler yaptığını ve yapacağını görelim değil mi?

Oysa Çiftlik istatistikler

Oysa Organik Çiftlik istatistikler

Bonus Tavuk

Aynı Çiftlik Bank oyunundaki gibi ilk başladığınızda size bir bonus tavuk veriliyor.

Oysa Çiftlik Bonus

Oysa Organik Çiftlik Bonus

 

Ancak bu tavuktan ne kadar para kazanırsanız kazanın para çekimi yapabilmeniz için en az 2 tavuğunuzun olması gerekiyor. Yani yatırımsız para kazanamazsınız. 250 gün bekleyerek 1 tavuk daha satın alabilirsiniz size verilen bonus tavuğun kazandırdıklarıyla. Uzun bir süre beklemeniz gerekiyor.

Oysa Çiftlik Para Çekme Kuralları

Oysa Organik Çiftlik Para Çekme Kuralları

Depo ve Yem Yok!

Evet yanlış duymadınız. Oysa Organik Çiftlik oyununda üretim deposu, yem deposu vs yok. Hayvanları satın alıyorsunuz ve kazandırmaya başlıyor. Herhangi bir masraf yapmıyorsunuz. “Bugün giremedim. Depo dolmuştur. Zarardayız” gibi korkularınız da yok. Oyunun en sevilen diğer özelliği de bu zaten. 2 ay sonra giriş yapıp biriken ürünlerinizi satarak para çekebilirsiniz.

Biriken ürünlerinizi “1 birim”e ulaşmadan satamıyorsunuz. 300 birim ürün 1 TL ediyor. Hesaplamalarınızı bu şekilde yapabilirsiniz.

Oysa Çiftlik Satış

Oysa Organik Çiftlik Satış

 

Referans sistemi Var

Oysa Çiftlik oyununda henüz bir klan sistemi yok ancak referans sistemi mevcut. Oyundaki adıyla “komşuluk”. Sizin referansınızla oyuna giren kişinin yatırımından %10 komisyon alıyorsunuz.

Girmeli Miyim Yoksa Girmemeli Miyim?

Bence her halukarda kayıt olun ve bonus tavuğunuz işlemeye başlasın. 6 ay boyunca Oysa Organik Çiftlik oyununa girmeseniz bile tavuğunuz üretime devam edecektir. Ayrıca ileride verilecek bonuslardan da etkilenecektir hesabınız. Yeni bir oluşum mutlaka bazı zamanlarda bonuslar verecektir kullanıcılarına. İleride yatırım yapmayı düşünürseniz hesabınız bonuslarla birlikte hazır durumda olur. Eğer yatırım yapmaktan vazgeçerseniz de hiçbirşey kaybetmemiş olacaksınız bunu unutmayın.

Oysa Çiftlik

 

Yatırım yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle çok büyük rakamlarla girmeyin derim. Hem Çiftlik Bank ve benzeri 11 tane daha oyunun Bakanlığın kıskacında oluşu; hem de Oysa Çiftlik oyununun yeni bir oyun olması nedeniyle büyük yatırımlarınızın garantisi olmayabilir. Örneğin 10.000 TL yatırımlık paranız varsa 2.000-3.000 TL’sini bu oyuna, geri kalanlarını da başka oyunlara yatırırsanız; oyunlardan 1-2 tanesinin kapanması halinde hala zarar etmemiş olabileceksiniz. Paranızı birden fazla yatırım sistemi için bölün ve her birine ayrı ayrı yatırın. Böylece sistemlerden birisi kapansa bile diğer sistemlerden elde edilen kar çok fazla etkilemeyecektir sizi.

Bağlantıya tıklayarak Oysa Organik Çiftliğe kayıt olabilirsiniz.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi

Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi

Çiftlik Bank son dönemde bazı kararlar aldı ve bazıları hakkında yatırımcılara açıklama bile yapmadı. Bakanlık açıklamalarını da göz önüne aldığımızda artık Çiftlik Bank güvenleri zedeledi.

Çiftlik Bank Suçlamaları Nelerdi?

Kronolojik olarak bakacak olursak. Kuala Lumpur’da bir ödül töreninde Bakan’dan ödül alacağını duyurmuştu öncelikle Çiftlik Bank. Bakanlıkların yaptığı açıklamalara göre bazı kişiler bakanlıklara “Çiftlik Bank yatırım sistemi güvenilir mi?” görüşü sormuşlardı. Bu iki olayın üzerine Çiftlik Bank hakkında denetleme ve soruşturmalar başladı.

Öncelikle bakandan ödül alacağını söylemeleri nedeniyle “Yatırımcıları kandırmaya ve güvenilir olduklarını gösterme amaçlı yalan bir haber” olarak nitelendirildi bu olay. Herhangi bir ceza almadı Çiftlik Bank ancak tüm denetleme ve soruşturmaların ilk nedeni buydu.

SPK çıktı ortaya ve o saçma kararı açıkladı. “Piramit satış sistemi özelliklerini bünyesinde barındırması”. Daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi Çiftlik Bank kesinlikle “SAADET ZİNCİRİ OLAMAZ” Eğer suçlamak istiyorsanız ancak ve ancak ponzi olmakla suçlayabilirsiniz.

Sonrasında “Banka” kelimesinin YALNIZCA BDDK’dan izin alınarak kullanılabileceği, bu izinlerin alınmadığı tespit edildi bakanlıklarca. Halbuki PowerBank yasaklanmalıydı değil mi? Çok absürt bulduk bu kararı.

Daha sonra 3 ay reklam yasağı getirildi Çiftlik Bank için. Sebebi de “Denetleme ve soruşturmalar süresince halkı yanlış algıdan korumak” idi. Tamam bunda da problem yok.

Bakan TÜFENKÇİ “Saadet Zinciri kurdukları görülüyor” diyerek halkı uzak durulması konusunda uyardı.

Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi

Öncelikle ödemeleri durdurma kararı alındı. Yatırımcıları en çok zorlayan kısım hala bu karardır. Sebep olarak “Bankaların çalışmayı kesmesi, Sözleşmeleri tek taraflı feshetmesi” olarak gösterilse de yatırımcı için en önemli kısım yatırdığı parayı alabilmektir.

Sonra ponzi sistem olmadıklarını kanıtlamak için “Yeni üye alımını durdurma kararı” alınıp 1-2 hafta içerisinde “yeni server açılarak” kendi kararlarını kendilerinin bozması. Madem ponzi değilsin ve bunu kanıtlamak için bazı kararlar alıyorsun, arkasında HER NE ŞARTLA OLURSA OLSUN durmalıydın Çiftlik Bank.

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN “müjdeli haber”den bahsetti. 2 hafta beklettikten sonra facebook hesabını kapattı herhangi bir açıklama yapmadan.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ kısaca demek istedi kiÇiftlik Bank mevzuata uygun davranıyor ancak mevzuatta bazı sıkıntılar gördük. Şimdi bunları düzenliyoruz” Yani Çiftlik Bank bu mevzuatla kapatılamayacak, biz mevzuatı değiştirip tekrar Çiftlik Bank’a gideceğiz. Çünkü son konuşmasında hala “Çiftlik Bank ve 11 tane daha şirketin peşinde” olduklarını “Tüketiciyi yanıltmaya yönelik” bir ticaret olduğunu belirtti. Dolayısıyla anlıyoruz ki Çiftlik Bank ne kadar mevzuata uygun davransa da devlet Çiftlik Bank‘a “dolandırıcı” gözüyle bakıyor; bir şekilde Çiftlik Bank kapansın diye uğraşıyor. Benim Bakan Bey’in son açıklamasından çıkardığım sonuç bu.

Son dönemde para çekemeyen yatırımcılar altınlarını gümüşe çevirip şarküteriden alışveriş yapmaya, aldıkları malları da çevresine, eşine, dostuna satmaya başladılar. Bu süreçte Çiftlik Bank hiçbir açıklama yapmadan gümüş alımını durdurdu.

Ne Yapmalı?

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı büyük ölçüde Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi. Şahsen benim de güvenim zedelendi ve hiç değilse sıkıntılı durumlar geçene kadar paramı iade alıp beklemeyi tercih edeceğim.

Çiftlik Bank hakkında olumlu olumsuz kararların ve yaptırımların sonuçlarını beklemeyi düşünüyorum. Bu süreçte Çiftlik Bank alternatifi başka siteleri inceleyip sizinle paylaşıyor olacağım. Takipte kalın.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

Çiftlik Bank Bitcoin Ödemesi

Çiftlik Bank Bitcoin Ödemesi

Çiftlik Bank Ürettiği Bitcoin ile ödeme neden yapmıyor? Çiftlik Bank bitcoin ödemesi yaparsa “ödeme” sıkıntısından kurtulur mu? Bitcoin ile ödeme yapmak zor mu?

Çiftlik Bank Ürettiği Bitcoin ile ödeme neden yapmıyor?

Bitcoin bildiğiniz gibi sabit kurlara veya denetime tabi bir para birimi değil. İniş ve çıkışları çok sert oluyor. Örneğin 1 bitcoin 15.000 dolardayken ödeme yapılan yatırımcı Mehmet’i düşünün. 10 gün sonra Çin’in sanal para bitcoin’i tanımadığını bildirmesiyle bitcoin’in 7.000 TL’ye geriledi. Ahmet’in kredi ödemesi geldiği için bu 1 bitcoin’i çekip bozdurmak zorunda kaldı. Dolayısıyla Mehmet 10 gün önce  15.000 TL elde ederken aynı yatırımla Ahmet 10 gün sonra 7.000 TL gelir elde etti.

20 gün sonra Suudi Arabistan’ın tüm bankalarında bitcoin kullanılması konusu oldu ve bitcoin 25.000 TL’ye çıktı. Mehmet yine 1 bitcoin bozdurdu. 1 saat içinde Amerika açıklama yaptı ve bitcoin ile ticaret yapan ülkelere ambargo koydu. Dolayısıyla bitcoin 3.000 dolara kadar geriledi. Ahmet zararda olduğunu düşünerek kredi ödemesini bekletti ama daha fazla dayanacak gücü kalmadı ve 1 bitcoini 3.000 TL’den bozdurdu. Mehmet 40.000 TL gelir elde etmişken Ahmet ise 10.000 gelir elde etti aynı yatırımı yaparak.

Elbette en kötü senaryoyu yazmış olabilirim ancak böyle bir senaryonun olmayacağının garantisi yok. Ayrıca daha küçük meblağlarda bile yatırımcıların sesi yüksek çıkacaktır emin olun. Sonuçta dolar gününde bile “Şükranın gününde dolar yüksekti, benim günümde düşük” diyenler; bu kadar büyük oranlarda kar-zarar karşısında neler diyebilir hayal edin?

Çiftlik Bank bitcoin ödemesi yaparsa “ödeme” sıkıntısından kurtulur mu?

Elbette Çiftlik Bank bitcoin ödemesi ile ödeme kanalı oluşturursa anlaşma yapacak banka arayışından kurtulur. Eğer bankaya veya paparaya işlem başı komisyon veriyorsa bu komisyondan kurtulur.

Bitcoin ile ödeme yapmak zor mu?

Bitcoin sanal bir para birimidir. Çiftlik Bank da sanal bir oyundur. Dolayısıyla en kolay entegre edilecek iki sistemden bahsediyoruz. Bitcoin ile ödeme yöntemi entegrasyonu ne kadar zor olursa olsun Çiftlik Bank bünyesinde çalışan bir sürü web tasarımcı mevcut. Dolayısıyla bir ekip oluşturularak bu entegrasyon sağlanabilir. Çok da zor bir işlemden bahsetmiyoruz.

Burada önemli olan bu ödeme yönteminin entegre edilmesi, ödemenin zor olması değil; ne kadar mantıklı olduğu.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

Çiftlik Bank ihtarname Açıklaması

Çiftlik Bank ihtarname Açıklaması

Daha önce Çiftlik Bank ihtarname nasıl çekileceğini anlatmıştık. Dün gece Çiftlik Bank ihtarname açıklaması yaptı ve ekledi “Eğer ödeme konusunda aciliyetiniz varsa,  14 günlük süreyi beklemeden paranızı iade edebiliriz.”

Kararımızın Arkasındayız

23 Şubat gecesi Çiftlik Bank resmi twitter ve facebook hesabından yayınlanan açıklamada; Çiftlik Bank tarafından alınan daha önce geçici süreyle “14 günlük süreyi beklemeksizin” para iade işlemlerini gerçekleştirme kararı hatırlatıldı. Ödemeler konusunda sıkıntı yaşayan yatırımcılar için bu yolun açık olduğu hatırlatıldı.

Çiftlik Bank ihtarname Açıklaması

Bildiğiniz üzere 4.000 TL altındaki yatırımlar için ihtarnameye gerek kalmadan e-posta veya şarküteriden başvuru yoluyla para iadesi işlemleri gerçekleştiriliyor. 4.000 üzeri yatırımcılar ise istedikleri şehirdeki bir notere giderek ihtarname çektirmek suretiyle para iadesi alabiliyorlar. Bu konuyu daha önce anlatmıştık.

Eğer kredi çekerek yatırım yaptıysanız ve ödemelerinizle başa çıkamıyorsanız ihtarname çekerek para iadesi talep edebilirsiniz. Çiftlik Bank bu konuda “anında” karşılık verecektir. Ve merak etmeyin daha sonra yeniden oyuna katılmak isterseniz; açıklamada “kapılarımız her zaman açık kalacaktır” deniyor.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

Çiftlik Bank Gümüş Alımını Durdurdu

Çiftlik Bank Gümüş Alımını Durdurdu

Daha önce altın ödemelerini durduran Çiftlik Bank Gümüş Alımını Durdurdu.

Çiftlik Bank Gümüş Alımını Durdurdu

Bugün (24 Şubat 2018) gümüş alımını da durduran Çiftlik Bank kimseye ödeme yapmak istemiyor gibi görünüyor. “Gümüşün ödemelerle ne ilgisi var?” diyebilirsiniz. Bir süredir ödeme alamayan bazı yatırımcılar, Çiftlik Bank hesaplarında biriken altınları gümüşe çevirip şarküteriden alışveriş yapmaya başladılar. Yüksek miktarlarda alışveriş rakamlarına varan Çiftlik Bank gümüş alımını durdurdu.

Peki Ya Şimdi Ne Olacak?

“Gümüş satın alma işleminde güncelleme yapılmaktadır” uyarısından başka bir şey bilmiyoruz. Umarız ödemeler bir an önce açılır, herkes rahat bir nefes alır. Yoksa yatırımcıların Çiftlik Bank’a güveni yavaş yavaş sarsılıyor.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.