Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir

Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir?

Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir?

Çiftlik Bank yeni açılan Miner server’ında yeni manisa tavuğu kampanyası düzenlemişti. Çiftlik Bank‘tan yatırımcılara bir sevindirici haber daha geldi.

Çiftlik Bank hakkında yapılan algı operasyonundan etkilenen veya kişisel başka nedenleri olanlar sistemden çıkmak istiyorlar. Sistemin batma veya batırılma tehlikesi de yatırımcıları korkutan diğer etkenlerden. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı yatırımlarını geri almayı düşünen yatırımcıların yapması gereken şey çok basit.

Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir?

Türkiye’nin istediğiniz herhangi bir noterine giderek “Ben Çiftlik Bank‘a gönderdiğim parayı geri almak istiyorum. Bu nedenle ihtarname çekmek istiyorum” dediğinizde görevli arkadaş gerekli evrakları hazırlayacaktır.

Çiftlik Bank ihtarı çekmeden önce bilmeniz gereken şeyler şunlardır.

1 – Yatırımı 4.000 TL ÜZERİ olan kişiler notere gitmeli. 4.000 TL’den daha az bir yatırımınız varsa E-Posta yoluyla yatırımınızı geri alabiliyorsunuz. Bunun için kimlik belgenizin taratılmış halini (JPG veya PDF) durumunuzu anlatan bir yazı ile birlikte destek@ciftlikbank.com adresine göndermeniz yeterli.

2 – Başvuruyu yaptığınız notere göre değişmekle birlikte ortalama 200 TL gibi bir noter ücreti çıkmakta.

3 – Sadece Ana Paranızın kalanını alabiliyorsunuz. Yani eğer 10.000 TL yatırım yapıp 3.000 TL’sini sistemden aldıysanız 7.000 TL geri alabiliyorsunuz. Size vadedilen 18.000 TL’yi alamıyorsunuz.

4 – Para iadeniz esnasında Havale-EFT Masrafları ve ilgili SMS bedelleri kesintisi yapılacağı sözleşmede belirtilmiş.

Çiftlik Bank‘ın ne kadar bir ücret keseceğimi bilemiyoruz. Daha önce ihtarname çekip para iadesi almış kişiler yorum kısmında bunları belirtirlerse yazıda güncelleme yapılır.

5 – Üyenin üyelikten ayrılma talebin şirkete ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde para iadesi yapılır. Sözleşmede yazılan hüküm bu şekilde. Örneğin 1 şubat tarihinde noterden ihtarnameyi gönderdiniz. 10 şubat tarihinde Çiftlik Bank‘a ulaştı. (Kargo görevlisi iletim tarihini kaydediyor) İhtarname’nin şirkete ulaşmasının üzerine 14 gün ekleyerek en geç para iadesi alacağınız tarihi buluyorsunuz. Yani 24 şubat tarihine kadar paranız iade edilecek anlamına geliyor. Bu iade tarihi 11’i de olabilir, 24’ü de veya bu tarihler arasında kalan herhangi bir gün. 24 şubat sizin en geç iade tarihiniz oluyor.

Para İadesi Hemen Yapılacak!

Çiftlik Bank, 27 ocak 2018 tarihinde resmi facebook hesabından yayınladığı yazıda bunun müjdesini verdi.

Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir?

Yazıda 14 günlük bekleme süresinin beklenmeksizin HEMEN iade işleminin yapılacağı belirtiliyor. Bu da şu anlama geliyor. Biraz önce verdiğimiz örnekte 24 şubat tarihine kadar bekleme süreniz vardı. Şimdi ise 10 şubat tarihinde ihtarnameniz şirkete ulaşır ulaşmaz para iadenizin yapılacağı anlamına geliyor. Elbette yoğunluk olması durumunda birkaç gün sarkmalar yaşanabilir. Ancak Çiftlik Bank‘ın hassasiyeti EN KISA ZAMANDA para iade işleminizin yapılacağı yönünde.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.