Çiftlik Bank CEOsu Mehmet AYDIN paraları kıbrısa kaçırdı mı?

Çiftlik Bank paraları kıbrısa kaçırdı mı?

Çiftlik Bank paraları kıbrısa kaçırdı mı?

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN hisselerini devretmesinin ardından Çiftlik Bank paralarını Kıbrıs’a kaçırdığı söylendi.

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN hakkında medya “Hisseleri devredip Kıbrıs’a kaçtı” iddialarına devam etti. Bu sefer de paraları Kıbrıs’taki şahsi banka hesaplarına ve eşinin hesabına aktardığını belirtti.

Çiftlik Bank CEOsu Mehmet AYDIN paraları kıbrısa kaçırdı mı?

Paralar Nereye Aktarıldı?

Medya toplanan paranın 86.6 milyon TL’nin Kıbrıs merkezli Fame Game şirketine devredildiğini yazdı. Bu paranın 42.3 milyon TL’sinin Mehmet AYDIN’ın şahsi hesabına, şahsi hesaba aktarılan paranın 1.7 milyon TL’sinin eşi Sıla AYDIN’a. 6 milyon TL’sinin de şirketle ilişkisi tespit edilemeyen bir şahsa verildiğini söylüyor. Bunu da SPK’nın raporundan edindiğini söylüyor. SPK’nın raporunu SPK’nın kendi sitesinden gördüğümüzde böyle bir ibareye rastlayamadık. Rapor haricinde açıklama yapıldıysa da herhangi bir yerde rastlayamadık.

Çiftlik Bank paraları kıbrısa kaçırdı mı?

Eğer bahsedilen para transferleri gerçekse haberi yayınlayan medya kuruluşlarını ispata davet ediyoruz. İspat olarak gösterilen SPK’nın raporunda böyle bir ibareye rastlayamadık! Değilse yapılan Çiftlik Bank hakkında karalama kampanyası ve yalan haberden dolayı özüre ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyoruz.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.