Çiftlik Bank Şikayet

Çiftlik Bank İçin Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır?

 

Daha önce haberini yayınladığımız üzere Çiftlik Bank kapandı.

Savcılığa Suç Duyurusu şart. Eğer yatırdığınız para verilmezse suç duyurusunda bulunduğunuzla kalırsınız. Ancak para verilir ve siz “nasıl olsa para vermezler” diyerek suç duyurusunda bulunmamışsanız uzun bir süreç sizi bekleyecek demektir.

Çiftlik Bank mağdurlarındansınız ancak savcılığa suç duyurusu nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Haberimizi okumaya devam edin.

Öncelikle kesinlikle ihtarname çekmenize gerek yok şu durumda. Boşu boşuna o kadar noter parası ödemeyin. Her halukarda genel merkez boş olduğu için o ihtarname geri dönecek.

“Şikayet yolu açılması için 14 günlük ihtarname süresi gerekli” diyenleri de dinlemeyin.  Bakan Bey’in açıklamaları, Uruguay Dışişleri Bakanı ile yapılan görüşme; haberlerde çıkan “Mehmet AYDIN Uruguay’a kaçtı” haberlerinden sonra ihtarnameye gerek kalmaksızın Çiftlik Bank Şikayet yolu açılmış oldu. Direk adliyeye giderek şikayette bulunabilirsiniz.

Ayrıca avukat tutup bir ton parayı bir de avukatlara kaptırmayın. Savcılığa Suç duyurusunda bulunmak avukat gerektirecek bir şey değil.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

1 – Kimlik fotokopisi.

Ön ve arka olarak çektirdiğiniz kimlik fotokopinizin üzerine telefon numaranız, adresiniz, mesleğiniz ve imzanız bulunması gerekiyor.

 

2 – 2 Adet Çiftlik Bank Şikayet dilekçesi.

Aşağıda örneğini bulabileceğiniz dilekçeyi kendinize göre düzenlemeyi unutmayın. Hazırladığınız şikayet dilekçenizin 2 nüsha olmasına özen gösteriniz. Zira 2. nüshayı istiyorlar, eğer çıktısını almadıysanız; 5-10 kuruşa çıktısını alabileceğiniz belgeyi fotokopi adı altında 50 kuruş ile 1 lira arasına geçiriyorlar adliyede de çevresindeki fotokopilerde de…

Çiftlik Bank Şikayet Dilekçesi

 

3 – Papara üye işyeri ödeme dekontu

Eğer Çiftlik Bank yatırımınızı papara üzerinden yaptıysanız “papara hesabı”nızda “dekont al”a tıkladığınızda gelecek olan dekont. Bu belge sizin Çiftlik Bank‘a ne kadar yatırım yaptığınızı gösterir yegane belge olarak. Eğer başka ödeme kanalından ödeme yaptıysanız bu ödemenizi kanıtlar bir belge olması gerekiyor. Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

4 – Paparaya ödemeyi hangi bankayla yaptıysanız ödemeyi yaptığınıza dair dekont.

Bu belgenin konulması zorunlu olmasa da papara’nın dekontunu tek başına kabul etmemeleri durumunda yardımcı belge olarak yer alacak. Dolayısıyla mahkeme esnasında “şu belgeleri de edinin” denilmesi ihtimaline karşılık siz bu belgeyi delil olarak zaten sunmuş olacaksınız. Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

Geri Çektiğiniz Miktar Önemli!

5 – Papara ödeme dağıtım dekontu.

Çiftlik Bank‘a yatırım yapıp HİÇ para çekimi yapamadıysanız bu belge gerekli değil. Eğer para çekimi yaptıysanız yatırdığınızın bir kısmını hesaptan çekmiş olduğunuza dair bir belge sunmalısınız. Sunmalısınız ki ettiğiniz zarar hesaplanabilsin. Eğer para çekimi yapmanıza rağmen hiç para çekimi yapmadığınızı beyan ederseniz yalan beyandan ceza almanız da olası.  Dilekçenizin en altında “Deliller” kısmında belirtmelisiniz.

 

6 – Çiftlik Bank tarafından dijital ortam üzerinden gönderilmiş fatura.

Eğer Çiftlik Bank Oyunu kapanmadan önce “Faturalarım” sekmesinden ilgili faturalarınızın PDF dosyalarını indirmişseniz şanslısınız. Bu faturaları da delil olarak dilekçenizin en altına eklemelisiniz.

 

7 – Çiftlik Bank‘la yapılan sözleşme.

Eğer Çiftlik Bank sözleşmenizi gönderdiyse dilekçenizin en altındaki “Deliller” bölümüne bir delil daha ekleyebilirsiniz.

Savcılığa Suç Duyurusu

Çiftlik Bank Şikayet Dilekçesi

Tüm bu delillerden belki 1 veya 2 tanesi yeterli olabilir. Ancak mahkeme veya savcılık delillerden birisini yok sayması durumunda sizin yeni deliller sunmanız gerekiyor. Bu da mahkemenin uzaması gibi bir sürü anlama geliyor. Dolayısıyla resmi belge sayılabilecek tüm belgeleri “delil” olarak savcılığa sunmanız yararınıza olacaktır. Delillerden bir veya ikisi geçerli sayılmadığında sizden istenebilecek DİĞER delilleri siz zaten öncesinde sunmuş olacaksınız.

 

Ayrıca savcılığa suç duyurusu için teslim ettiğiniz TÜM belgelerin birer fotokopisini alıp bir kenarda saklamanız yararınıza olacaktır.

 

Çiftlik Bank İçin Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır?

Tüm belge, dilekçe ve delilleri hazır ettiğinizde size en yakın VEYA İSTEDİĞİNİZ bir adliyeye giderek; “Müracaat Savcılığı”na dosyaları sunarak şikayette bulunabilirsiniz. Görevli savcı dosyayı inceleyip sizi içeriye çağıracak. Birkaç soru soracak. Sizin beyan ettiğiniz şeyler zaten. Örneğin “Şu kadar para yatırdınız, şu kadar geri çektiniz, bu kadar zararınız kaldı, yatırımı internet bankacılığı üzerinden mi yaptınız?” gibi… Cevapları verdikten sonra adliyeden çıkıp “Acaba paranın bir kısmını dahi olsa verirler mi?” diye düşünürken kendinizi eve varmış bir şekilde bulacaksınız.

Geçmiş olsun efendim.

[Toplam:2    Ortalama:4/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.