Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

3-4 aydır süren Çiftlik Bank soruşturması bitti.

2017’nin kasım ayından beri soruşturmalar ve suç duyuruları ile suçlanan; bir çoğundan aklanan Çiftlik Bank bu sefer Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan veto yedi.

Çiftlik Bank soruşturmasını titizlikle yürüten müfettişler raporları hazırladı ve sonucu Bakan Bülent TÜFENKÇİ açıkladı.

Bakanlık Açıkladı: Çiftlik Bank Soruşturması Bitti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’nin canlı yayında Çiftlik Bank hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

Soruşturma bitti. Çiftlik Bank‘la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a (Mali Suçlar Araştırma Kurulu), diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık. Gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk.

Çiftlik Bank Güvenleri Daha Önce Zedelemişti.

Daha önce Çiftlik Bank Güvenleri Zedeledi isimli haberimizde konuya daha detaylı değinmiştik. Alternatif oyunlara yöneleceğimizi, ilk olarak incelediğimiz oyunun Oysa Organik Çiftlik Oyunu olduğunu da duyurmuştuk. Haberimize bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çiftlik Bank İhtarnameleri

Bu süreçte aldığımız geri dönüşlerden edindiğimiz bilgilere göre Çiftlik Bank İhtarname Nasıl Çekilir? isimli haberimiz sayesinde birçok kişi para iadesi alabildiler. Mahkeme süresince ödemelerin açılmayacağı öngörülürse; Bakanlık ve SPK gibi kurumlar tarafından yapılan açıklama ve hazırlanan raporlar değerlendirildiğinde para iadesi almaktan başka çaremiz olmadığı görülüyor. Umarız bu dönemde ihtarname çekecek kişi sayısı çoğalacağı için para iadesini de durdurmazlar.

Eğer para iadesini durdururlarsa süreç yatırımcılarca “savcılığa suç duyurusunda bulunma” gibi durumlara gidecektir.

Şimdi Ne Yapmak Gerek?

Bizce daha fazla vakit kaybetmeden en yakın notere gidip; “Çiftlik Bank‘a x miktar para yatırdım. İhtarname göndermek istiyorum” diyerek para iadesi almak için başvurmalısınız. Eğer Çiftlik Bank dolandırıcılık, ponzi, saadet zinciri değilse savcılık ve mahkemeden olumlu sonuç çıkması durumunda; tekrar yatırım yapabileceğiniz bir sistem var olacak demektir. Ancak “Çiftlik Bank‘ın kapatılması” durumu söz konusu olursa ihtar çekmediğiniz paralarınızı geri alamayabilir veya çok uzun zaman sonunda alabilirsiniz.

 

 

Şimdi Çiftlik Bank tarafından atılacak adımları bekliyor olacağız. Kullanıcıları mağdur etmeden paralarını (Vadedilen ve/veya yatırılan) iade etme yolunu tercih ederlerse atılan bu olumlu adımlardan dolayı; savcılık dosyayı mahkemeye taşısa da mahkemenin bu olumlu hareketi karar aşamasında değerlendireceği aşikar.

Lütfen haberimize puan verin.

Yorum yapmanız; hatamız varsa düzeltmemizi sağlayacaktır. Doğru yolda ilerliyorsak bizi yüreklendireceksiniz. Eğer farklı bir düşünceniz varsa yine yorum bırakmanızı rica ediyoruz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.